Joomla!® 1.6 je tu!

Vytlačiť
Hodnotenie užívateľov:  / 9
StrašnýNajlepší 

Joomla 1.6.0 je od dnešného dňa k dispozícii na sťahovanie. Nová verzia redakčného systému Joomla poskytuje viac možností, väčšiu kontrolu a viac nastavení ako kedykoľvek predtým. Väčšina aplikácií je od základu prepísaná, čím sa zjednoduší práca so systémom a vytváranie webových stránok malých, stredných a veľkých firiem, ale aj intranetových stránok a aplikácií pre ich trhy. Systém ponúka silu v jednoduchosti. Joomla 1.6 má svoje miesto v obľúbenosti týchto druhov redakčných systémov.


Joomla 1.6 ponúka tieto nové možnosti pre užívateľov aj správcov webov:

* Presnejšie riadenie prístupových oprávnení pre zobrazovanie a úpravu obsahu pomocou nastaviteľných skupín užívateľov a úrovní oprávnení zobrazovania obsahu,
* Užívateľom definovaná štruktúra kategórií, od jednoduchých jednoúrovňových až po komplexné viacúrovňové, kategórie,
* Vylepšená inštalácia umožňujúca inštaláciu viacerých rozšírení v jednom balíčku, aktualizácia je možná jednoduchým kliknutím,
* Rozšírená podpora jazykov pre jednoduché vytváranie viacjazyčných webov,
* Dátum a časy začiatku a ukončenia uverejňovania jednotlivých modulov s rozšíreným ovládaním ich zobrazovania,
* Úplne nové šablóny vzhľadu a sémantické značky pre potešenie oka aj vyhľadávačov
* Lepšie kreatívne ovládanie pomocou štýlov šablón,
* Stovky ďalších funkcií, ktoré uľahčia prácu a produktivitu.


So systémom Joomla 1.6 budú vývojari môcť vytvárať rozšírenia oveľa rýchlejšie vo všetkých fázach návrhu, nasadenia a aktualizácií. Pokročilé a bohaté API poskytuje nové možnosti integrácie a rozširovania do existujúcich a nových trhov.

Zlepšienie štýlov poskytuje grafickým dizajnérom lepšiu kontrolu a viac flexibility pri vytváraní skvelých efektov pre akékoľvek webové stránky a návštevníkov. Dizajnéri teraz môžu kontrolovať prakticky akýkoľvek výstup z administrátorského rozhrania, čím je možné administrátorské rozhranie urobiť ešte prístupnejšie, funkčnejšie a dokonca aj zobraziteľné v mobilných zariadeniach. Rozličným užívateľom správcovského rozhrania môžu byť priradené rôzne šablóny umožňujúce správcom prístup len k nástrojom, ktoré potrebujú.

Ak sa chceš dozvedieť viac alebo chceš začať používať Joomla 1.6 na svojich stránkach, navštív joomla.org/16 a stiahni si jeden z najpopulárnejších Open Source redakčných systémov.

Pozývame všetkých, aby sa pridali k projektu Joomla a oslávili príchod Joomla 1.6. A čo je najdôležitejšie, gratulujeme a ďakujeme stovkám dobrovoľníkov, ktorých obrovské úsilie prispelo k vydaniu tejto finálnej verzie.

 


Slovenčinu pre Joomla 1.6 je možné stiahnuť z oficiálnych stránok alebo zo sekcie Na stiahnutie.

Zdieľajte tento článok

Prihlásenie

Podpor slovenský preklad

Ak máš, chuť, môžeš podporiť slovenský preklad nejakou drobnou pozornosťou. Celý proces trvá niekoľko sekúnd a je spracovaný prostredníctvom PayPal

Reklama

webhosting Royalty Free Images
Stock Photos, Royalty Free Stock Photography, Photo Search Fotolia